Back

Ano, a veliký! Pro kvalitní spánek je potřeba dostatečná hladina železa, zinku, tryptofanu a hořčíku. I proto doporučuje WHO u plně kojených dětí začít s příkrmy od 6. měsíce života. Pokud zavedete pestrou a vyváženou stravu, máte vyhráno. Pro podporu kvalitního spánku Vám jen doporučím zavádět nové potraviny dopoledne nebo k obědu. Nové chutě odpoledne a večer by mohly noční spánek negativně ovlivnit. Přeci jen je to obrovský zážitek!

A jak je to s kaší na dobrou noc? Oceňuji marketing potravinových firem. Jen málokdo dokáže vytvořit tak populární mýtus! Můžu Vás ujistit, že kaše k večeři nezlepší spánek Vašeho skřítka.

Většina kaší je slazena – je běžné, že 1/3 celé směsi je jen cukr. Taková potravina způsobuje kolísání hladiny cukru v krvi, což může být příčina nočního buzení. Jak je známo, rychlý cukr dodává rychle energii. Nebude tak dobrým pomocníkem ani při usínání. Osobně doporučuji k večeři volit spíše bílkoviny a kvalitní tuk. Jestli jste si kaše oblíbili, volte jejich neslazené varianty – já jsem měla v oblibě kaše od Nominalu.