Být dobrou mámou stojí spoustu energie, je proto důležité mít prostor ji načerpat. Ale nenechte se mýlit – dostatek kvalitního spánku není důležitý jen pro rodiče. Pro samotné děti je ještě důležitější než pro nás! 

Během spánku tělo produkuje růstové hormony, vytváří se paměť, vyvíjí se centrální nervová soustava a mozek… Až 40 % dětí se potýká se spánkovými problémy. Poradím vám, jak jim preventivně předcházet, nebo je citlivě řešit.

S čím nejčastěji pomáhám dětem ve věku 0-5 let:
  • Časté noční buzení

  • Dlouhé uspávání

  • Brzké ranní vstávání

  • Krátké denní spánky

  • Neklidný spánek

  • Nastavení vhodných podmínek pro spánek miminek, pro prevenci potíží se spánkem

Nejste si stále jistá, jestli mohu pomoc právě vám?
Můžeme vaši situaci probrat zdarma během 15 minutové konzultace – rezervujte zde.

Balíčky konzultací

Co říkají spokojené maminky

6m_alice

Maminka 18 měsíčního Daniela

“Jedine, co lutujem na celom procese k lepsiemu spanku mojho syna, s Luckou, ze som do toho nesla omnoho skor! Na zaciatku som neverila, ze by mi niekto “cudzi” mohol pomoct. Predsa poznam svoje dieta najlepsie,ze? Ale Lucka ma presvedcila o opaku. Ma hlboku znalost o fyziologickych aj psychickych aspektoch spanku, ktore nam uz po prvom sedeni pomohli odhalit nedostatky v rezimu, prostredi a spankovych navykoch syna. Po prvotnej konzultacii som ocenila mesacny balicek, ktory nam umoznil denne posudzovanie a konzultaciu zmien v spanku. K zaveru, z mojho vecne unaveneho, uplakaneho a nestastneho syna, ktory nechcel jest ani sa hrat sa stalo stastne dieta, ktore prespi noc. Co viac si priat?! 🙌🏻 Ak vahate, ci do toho ist, tak nevahajte. Zivot vyspanej mamky je krajsi ako unavenej! ;)”

19m_Barborka

Maminka Terezky a Olivera

“Lucka mi velice pomohla se spánkem dcery (2,5 roku) a syna (5 měsíců). Naučila mě, u dětí, vnímat jejich signály, chování, které naznačovaly, že chtějí spinkat. Dostala jsem různé rady, jak na lepší spánek a po jejich praktikování a dodržování se v noci vyspím i se svým synem 😉 který se dříve budil i po půl hodině. Lucka je velice ochotná, komunikativní a na dotazy reaguje velmi rychle. Můžu jedině doporučit.”

10m_jarda

Maminka 11 měsíčního Vítka

“S 11 měsíčním synem jsme válčili se spánkovým režimem, dramatickým usínáním a častým nočním buzením, kdy jsme byli oba zoufalí a já vyčerpaná. Po měsíční práci jsme s Lucii docílili ve většině případů pohodového usínání v posteli, spánkového režimu i omezení nočního probouzení. Lucie je velmi příjemná a trpělivá a pomáhá s velkou dávkou empatie. Velice mě uklidnila a podpořila ve chvílích čistého zoufalství;) Lucii bych doporučila všem unaveným maminkám, které stejně jako já zbytečně válčí se svými ratolestmi.”

19m_Barborka

Maminka 14 měsíční Tey

“Vyhledala jsem “vyspanou mámu”, jako matka, která se bála všeho, protože jsem očekávala od dítka velké protestní akce.. Takže uspat dítě bez náruče? Uspat bez kojení? Každý z mého okolí věděl, že s mojí holčičkou je to nejspíš nereálné… A po týdnu? Nekojim (hurraaa, byla jsem jen ” živým dudlíkem”) a hlavně i moje dítko usíná samo a kvalita spánku je nesrovnatelná. Děkuji, splnil se mi sen! :)”

6m_laura

Maminka 7 měsíční Andělky

“Moc se mi líbilo, že si mě Lucka trpělivě vyslechla a poté mi poskytla rady, které se mně a mojí dceři snažila ušít na míru, jelikož každé mamince a jejímu miminku vyhovuje něco jiného. Stačilo upravit pár chyb v nočním rituálu, odstranit rušivé elementy v prostředí, kde spinká miminko a hlavně lépe si pohlídat spánek přes den tak, aby miminko nebylo večer přetažené, ale také ne přespané. Lucka mi dala konkrétní doporučení, které přizpůsobila i věku mého děťátka. Z jejích rad čerpám dodnes. Spánek miminek se mění a v případě potřeby se na ni mohu kdykoliv zase obrátit.”

mama_happy

Maminka 5 měsíčního Jáchyma

“Lucie je velice příjemná paní. Pomohla nám se spánkem syna. Dostali jsme různé typy na zlepšení spánku, které praktikujeme. Určitě doporučuji, skvělý přístup 😊”

katka_vojta

Maminka 22 měsíčního Vojty

„Můj syn od narození hodně plakal a byl pořád na prsu. Já jsem byla úplně vyřízená, protože chtěl prso co 10 minut a nechtěl mi vůbec jíst. Po roce a tři čtvrtě jsem vyhledala pomoc a našla jsem právě Vyspanou mámu a musím říct, že jsem se po roce a tři čtvrtě konečně vyspala a dítě začalo jíst! Všem to doporučuji, Lucka má výborný přístup nikoho nesoudí a pomůže. Baví mě její lidský a individuální přístup k maminkám. Moc děkuji Katka a Vojta”

Aktuálně pro vás připravuji Online kurz „Vše o spánku dětí“, pokud chcete být mezi prvními, kdo se o jeho publikaci dozví, zadejte svůj email.

 

Přednášky o spánku dětí pro dětská centra, předporodní kurzy, dětské skupiny… je možné rezervovat zde.

Můj přístup

Kvalitní spánek ovlivňuje mnoho věcí (viz obrázek). Proto s klienty vždy detailně probírám aktuální stav. Následně společně vytváříme spánkový plán, který vyhovuje jejich rodičovskému stylu a jejich dítěti. Vše co probereme shrnuji do emailu, aby se k tomu rodiče mohli kdykoliv vrátit. S většinou klientů je velmi přínosné, pokud jsme nadále v kontaktu alespoň po dobu jednoho měsíce – na cestě za lepším spánkem tak probíráme jak se cítí oni, jak reaguje dítě, co se daří, s čím si lámou hlavu, procházíme spánkové záznamy, nebo je jen podporuji během změny. Pro rodiče, kteří si chtějí dořešit či promyslet jakékoliv rodičovská témata používám i nástroje profesionálního koučinku.

Mé hodnoty
  • Respektuji všechny výchovné styly.
  • Uvědomuji si důležitost budování bezpečné citové vazby mezi matkou a dítětem.
  • Podporuji kojení, vždy když je to možné.
  • Aktivně naslouchám potřebám a přáním každé rodiny.