Back

KDO JSEM

Jsem matka a díky tomu i certifikovaná spánková poradkyně😊

Má 4 měsíční spánková deprivace, dlouhé a chvílemi i marné hledání relevantních informací, mě přesvědčilo o tom, že chci pomáhat ostatním maminkám, které si už neví rady. Pro své studium jsem si vybrala australský Institute of Sensitive Sleep Consulting, protože respektující přístup ke všem mateřským stylům a hlavně k dětem je pro mě nejvyšší prioritou.

Vždycky jsem ráda rozšiřovala své obzory a učila se nové věci. Jsem pragmatik, proto je pro mě důležité stavět své poradenství na znalostech z relevantních zdrojů a výzkumů.

MOJE KVALIFIKACE

Certifikovaný spánkový poradce – Institute of Sensitive Sleep Consulting

Laktační poradce – Laktační liga

Lektorka nošení dětí – Didymos

Výživový poradce s profesním oprávněním – Nutri Academy

Profesionální kouč dle standardů ICF – Koučink Centrum

MŮJ PŘÍBĚH

Prvních 6 měsíců v roli matky jsem si neskutečně užívala a byla jsem šťastná, že má báječná, usměvavá Justina krásně spinká a všechny škarohlídské řeči, že jako rodič se už nikdy nevyspím, se nevyplnily. Jenže po půl roce bylo najednou všechno jinak. 

Buzení po hodině, mnoho pláče, já nevyspaná a každý večer i ráno nešťastná. Nevěděla jsem jak nám pomoc. Na jedné straně na mě vybíhaly rady, jak dítě nechat vybrečet. To pro mě bylo nepředstavitelné. Na straně druhé informace o tom, že je to jen fáze, že musím vydržet, že mě jen potřebuje cítit. Tohle se mi líbilo, tak jsem čekala, byla trpělivá.. 

Uběhly 4 měsíce a já už si zoufale říkala, že vydržím do Justiny prvních narozenin a pak ji prostě odstavím (i přesto, že jsem velký zastánce kojení a věřila jsem, že budu kojit alespoň 2 roky). Naštěstí jsem po dlouhém pátrání objevila citlivé spánkové poradenství. Upravila jsem režim, rutinu, odstranila spánkovou asociaci, zlepšila prostředí…. A stal se zázrak. Brzy budou Justy 2 roky, já pořád spokojeně kojím a všichni doma spokojeně spíme.